Výsmech a hanba: Títo slovenskí poslanci majú chrániť ľudské práva | Topky.sk

Utorok, 19. jún 2018. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Výsmech a hanba: Títo slovenskí poslanci majú chrániť ľudské práva

Zdroj: YouTube
24.03.2016 14:40

BRATISLAVA - Tomu sa povie výkvet. Poslanci, ktorí majú chrániť ľudské práva a menšiny, majú poriadne za ušami. Sami sa totiž v minulosti preukázali ako mimoriadne netolerantní k menšinám, ba dokonca obdivom k autoritárskemu režimu. Kto sú noví ochrancovia ľudských práv z parlamentu?


Vo výbore pre ľudské práva a národnostné menšiny majú pôsobiť veľmi zaujímaví ľudia. Doslova kričia tieto mená: Milan Mazurek, Martina Šimkovičová, Mária Janíková, Anna Verešová či Ľubomír Želiezka.

Milan Mazurek (ĽSNS)

Obdiv k Hitlerovi, totálna neznalosť dejín a maximálne hrubé a vulgárne správanie. Najväčší výsmech Slovákom. Poslanec Kotlebovej strany podľa slov predsedu parlamentu musel byť v nejakom výbore a nakoniec skončil vo výbore pre ľudské práva a menšiny. Mazurek sa preslávil najmä vulgárnymi urážkami na bratislavskej stanice proti arabskej rodine.

Výsmech a hanba: Títo
Zdroj: Facebook

Slávny je aj jeho status, kde obhajoval Hitlera alebo brojil proti Židom.

Výsmech a hanba: Títo
Zdroj: Facebook

Mária Janíková (Smer)

Výsmech a hanba: Títo
Zdroj: SITA

Ľudské práva má chrániť aj poslankyňa, ktorá prechováva obdiv k Bielorusku. "Pani poslankyňa Janíková mi prezradila svoju stratégiu - chcela by sa inšpirovať v Bielorusku," pokračovala politička s tým, že po jej slovách zalapala po dychu a spýtala sa, v čom konkrétne by sa teda rada inšpirovala. "Ona na to: "No ale bolo tam čisto na uliciach, že? A tá nezamestnanosť! 1%! To je predsa úžasné," nedala sa vraj Janíková a poukázala na to, čo je podľa nej hodno nasledovania. Keď sa však Adamová ohradila, že v Bielorusku, ako v jedinej európskej krajine stále vládne diktatúra, a chýba v nej sloboda, mala na to Janíková reagovať odpoveďou: "Načo je vám sloboda?!"

Martina Šimkovičová (Sme rodina)

Exmarkízáčka musela opustiť svoju prácu moderátorky práve z dôvodu, že zdieľaľa na svojom Facebooku negatívne príspevky na adresu utečencov. Ako sama tvrdí, chce sa ako matka venovať sociálnym veciam.

Výsmech a hanba: Títo
Zdroj: Jan Zemiar

Na Facebooku zdieľaľa tiež hoaxy a doslova hlúposti. Rovnako dopadla aj Kristína Kormúthová, ktorá na Facebooku vulgárne vynadala Rómom. Tá však nie je poslankyňa a nepôsobí v ľudskoprávnom výbore.

Výsmech a hanba: Títo
Zdroj: SITA, Facebook

Anna Verešová (OĽaNO-NOVA)

Výsmech a hanba: Títo
Zdroj: SITA, Facebook

U Verešovej by sa mohli objaviť podozrenia z netolerancie voči homosexuálom. O tom, že Verešová nemusí ísť príkladom pre toleranciu, svedčí aj jej blog na portáli Aliancia za rodinu, kde sa ohradila proti rodovej agende, vraj nanútenej feministickými organizáciami. "Mnohí sa ma pýtajú, čo sa stalo, že práve teraz organizujeme petície, referendum? No nestalo sa nič nové, len my sme sa „zobudili“. Počas celých 20 rokov sa feministické organizácie na Slovensku usilovali vniesť do našej legislatívy rodovú agendu," napísala.

Ľubomír Želiazka (Smer)

Poslanec Želiazka čelil obvineniu, že brutálne napadol seniora. Mal ho napadnúť až tak, že muž skončil v nemocnici. Dôchodca na neho podal trestné oznámenie. Vraj mali mať obidvaja vypité a mali sa pohádať. Smerák ho mal päsťou udrieť do tváre.

Ľubomír Želiezka
Zdroj: SITA


Galéria

Ľubomír Želiezka

Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: SITA, repro foto YouTube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články