Streda, 25. apríl 2018. Meniny má Marek, zajtra Jaroslava.

Mojsejová búchala do stola a kričala: Do vlády pôjdem aj s diablom!

Prvá tlačová konferencia Strany slobodné slovo Nory Mojsejovej
Prvá tlačová konferencia Strany slobodné slovo Nory Mojsejovej
08.12.2011 19:27

BRATISLAVA – Nora Mojsejová dnes predstavila kandidátku novovzniknutej Strany slobodné slovo Nory Mojsejovej! Medzi 150 kandidátmi je podľa jej slov jedinou a najväčšou celebritou na Slovensku ona sama. Koalíciu chce vytvoriť aj s diablom, len nech splnia jej podmienky. Neodpustila si ani krik a búchanie do stola!


Košická podnikateľka Mojsejová, ktorej strana vznikla transformáciou z Aliancie nového občana (ANO) Pavla Ruska, povedie do volieb novovzniknutú Stranu slobodné slovo Nory Mojsejovej. Nechce sa vymedzovať ani doprava, ani doľava. Koaličnú spoluprácu nevylúčila s nikým a zdá sa, že do parlamentu sa chce dostať za každú cenu. „Aj s diablom pôjdem a budem rokovať, keď mi splnia to, čo chcem ja,“ uviedla na tlačovej konferencii.


Na kandidátke strany sa podľa Mojsejovej objavia samé neznáme tváre, medzi nimi aj traja študenti, lekár, ekonómka, hudobný producent a nezamestnaný. Líderka strany sa zároveň neskromne pasovala do roly najväčšej celebrity Slovenska. “Kandidátka je pestrá, žiadne celebrity okrem mňa, keďže ja som najväčšia celebrita na Slovensku,” vyhlásila. Jedinou známejšou tvárou je víťaz Mojsejovej reality šou Šéfka Michal Pilip, ktorý sa na kandidátke objaví na desiatom mieste.

Podpredseda Mojsejovej strany Michal Pilip
Tlačová konferencia Strany slobodné


Mojsejová je presvedčená, že jej strana sa do parlamentu dostane. Napomôcť tomu má aj „tvrdá kampaň“, s ktorou začne v januári prevažne na internete. „Budem burcovať na internete, budem kritizovať všetko, čo je zlé,” uzavrela.
 
Mojsejová informovala aj o programe, s ktorým by jej strana chcela vo voľbách uspieť. DPH na základné potraviny a na niektoré farmaceutické výrobky by podľa nej mala byť nižšia. Šéfka strany chce znížiť odvody a stimulovať slovenských podnikateľov, pretože tí sú podľa nej chudáci. Ako ďalej uviedla, demokracia na Slovensku “zdochla po troch mesiacoch od revolúcie”. Sociálny systém je zdeformovaný, v hroznom stave je aj zdravotníctvo.

Minimálna mzda sa podľa nej musí zvýšiť. Pustila sa aj do politikov, ktorí vraj na národ se*ú. "Ja by som chcela vidieť politika, ktorý vyžije z 317 eur.  Toto je hanba na celý národ a nikto s tým absolútne nič nerobí. Budeme sa pretŕčať na tlačovkách, budeme sa pretŕčať pred kamerami a budeme na národ s*ať! Toto je koniec," dodala rozčúlene.

Braňo Mojsej v úlohe kameramana
Tlačová konferencia Strany slobodné


Na tlačovke sa objavil aj Mojsejovej manžel Braňo, ktorý plnil už tradičnú úlohu dvorného kameramana. Ako je pre kontroverzný pár známe, ani v tomto prípade sa nevyhli drobnej výmene názorov. „Však sa nepototo. Pán mi dá pokyn a pôjdeme,“ reagovala na Braňovu poznámku, že už o minútu a pol pôjde tlačovka v priamom prenose.

Váš prehliadač nemá nainštalovaný flash player a nepodporuje html5 video tag. Get Adobe Flash player

 


Galéria

Prvá tlačová konferencia Strany Tlačová konferencia Strany slobodné Tlačová konferencia Strany slobodné Prvá tlačová konferencia Strany

Nástroje k článkuZDROJ: Dee, SITA
FOTO: Vladimír Labát;
VIDEO: Filip Minár

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články