Piatok, 20. apríl 2018. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

FOTO Dramatická záchrana vo Vysokých Tatrách: Pomoc pre zranenú Slovenku (31)

Ilustračné foto
Ilustračné foto
13.01.2018 20:43

POPRAD - Členov Horskej záchrannej služby (HZS) vo Vysokých Tatrách privolali v sobotu na pomoc 31-ročnej Slovenke, ktorá sa šmykla na zľadovatenom snehu nad Žabími plesami. Turisti smerovali na Chatu pod Rysmi, ktorá je v tomto období zatvorená. Po páde sa mladá žena sťažovala na bolesti hrudníka a komplikácie s dýchaním.


Štyria profesionálni a dvaja dobrovoľní záchranári HZS odišli zranenej na pomoc. Poveternostné podmienky nedovolili nasadiť do záchrannej akcie vrtuľník. Po príchode záchranárov turistke poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a pomocou nosidiel ju transportovali na Popradské pleso. Na prístupovej komunikácii k Popradskému plesu ju horskí záchranári odovzdali privolanej posádke Rýchlej záchrannej pomoci. Informuje o tom HZS na svojom webe.

FOTO Dramatická záchrana vo

FOTO Dramatická záchrana vo

FOTO Dramatická záchrana vo

FOTO Dramatická záchrana vo

Na pomoc išli aj mladej dievčine

Horských záchranárov privolali do okolia Bílikovej chaty vo Vysokých Tatrách v sobotu popoludní na pomoc k 17-ročnému dievčaťu, ktoré bolo v bezvedomí. Záchranári ho po vyšetrení v stabilizovanom stave pomocou nosidiel transportovali na Hrebienok a následne služobným terénnym vozidlom do Starého Smokovca.  Informáciu zverejnila Horská záchranná služba na svojom webe.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: HZS

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články