Nové fakty z brutálnej vraždy mamičky, ktorá otriasla Slovenskom! FOTO Detaily z miesta činu | Topky.sk

Utorok, 19. jún 2018. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Nové fakty z brutálnej vraždy mamičky, ktorá otriasla Slovenskom! FOTO Detaily z miesta činu

Obvineného z vraždy Miroslava predvádzajú pred sudcu
Obvineného z vraždy Miroslava predvádzajú pred sudcu, Zdroj: Foto: TASR/Branislav Račko
14.09.2017 10:00

BANSKÁ BYSTRICA - Vo februári otriasla celým Slovenskom správa o brutálnej vražde mladej mamičky Evy. V banskobystrickom penzióne ju vrah surovo dobodal takmer 60-timi ranami. Z vraždy obžalovaného Miroslava Štolca súd poslal do väzenia na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia. Ide o recidivistu, ktorý už vraždil a pri jeho ostatnom rozhodovaní o prepustení z výkonu trestu kompetentní pochybili.


Trest odňatia slobody na doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia do výkonu trestu s maximálnym stupňom stráženia uložil včera senát Okresného súdu v Banskej Bystrici 51-ročnému Miroslavovi Štolcovi za obzvlášť závažný zločin vraždy 28-ročnej priateľky Evy z Novej Bane.

Miroslava predvádzajú pred sudcu.

Rozsudok nie je právoplatný, lebo obžalovaný sa voči nemu na mieste odvolal a vo veci bude ďalej rozhodovať krajský súd. Obžalovaný odvolanie odôvodnil tým, že trest sa mu zdá neprimerane prísny. Prokurátor si na odvolanie sa ponechal čas na rozmyslenie v rámci 15-dňovej zákonnej lehoty.

Nové fakty z brutálnej
Zdroj: Foto: TASR/Branislav Račko

Vražda mamičky dvoch detí Evy

Miroslav priateľku zavraždil v nedeľu 19. februára v penzióne v banskobystrickej mestskej časti Radvaň, kde sa dvojica stretávala. Motív útoku nie je známy, obžalovaný priateľku najprv škrtil a potom jej spôsobil nožom 59 rán na hlave a krku. Večer následne potom sa na obvodnom oddelení polície sám prihlásil a priznal k činu.

Nové fakty z brutálnej
Zdroj: Foto: Facebook

Nové fakty z brutálnej
Zdroj: Foto: polícia

Nové fakty z brutálnej
Zdroj: Foto: polícia


Prečítajte si aj:

Najbrutálnejšia vražda v tomto roku! FOTO Desivý pohľad pre policajtov, Eva dobodaná 59 ranami

Hrozivé fakty po vražde Evy v Bystrici: Temná minulosť, po hnusných zverstvách Mira pustili


Miroslavova desivá minulosť

Ženatého Miroslava z Banskej Bystrice v minulosti odsúdili najprv za to, že polial kyselinou priateľku Zuzanu a v roku 2000 za vraždu ďalšej priateľky Evy. Za zohavenie Zuzany dostal šesť rokov nepodmienečne, za vraždu gymnazistky Evy, ktorá s ním bola tehotná, 23 rokov odňatia slobody. V oboch prípadoch sa dostal na slobodu po čiastočnom odpykaní trestov na podmienku. Po februárovej vražde vyvstalo mnoho otázok, ako ho mohli podmienečne prepustiť na slobodu. Opätovné psychologické posudky sa vtedy nerobili.  

Nové fakty z brutálnej
Zdroj: Foto: polícia

Nenapraviteľný 

Z výkonu trestu za vraždu sa Miroslav vrátil iba v júli minulého roku. Znalci konštatovali, že jeho náprava je vysoko nepravdepodobná. 

Nové fakty z brutálnej
Zdroj: Foto: polícia

Nové fakty z brutálnej
Zdroj: Foto: polícia


Galéria

Obvineného z vraždy Miroslava

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, miš
FOTO: TASR/Branislav Račko, Polícia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články