Sobota, 21. október 2017. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Ariana Grande po výbuchu na jej koncerte: Takto sa k tomu vyjadrila

Ariana Grande
Ariana Grande
23.05.2017 15:30

MANCHESTER - Americká speváčka a herečka Ariana Grande vyjadrila ľútosť nad výbuchom po jej koncerte v Manchesteri, ktorý sa stal v pondelok o 22:35 miestneho času (23:35 SELČ) a vyžiadal si najmenej 22 mŕtvych.


Dvadsaťtriročná interpretka, ktorá vyviazla bez zranení, tak urobila prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter, kde napísala, že sa pre tento tragický incident cíti "zničená". "Je mi to ľúto z hĺbky srdca, nemám slov," dodala.

Ariana Grande po výbuchu

Sústrasť rodinám obetí a ich najbližším vyjadril prostredníctvom Twitteru aj speváčkin manažér Scooter Braun. "Dnes máme zlomené srdcia. Slová nedokážu vyjadriť náš zármutok pre obete a rodiny zranených tohto nezmyselného útoku. Trúchlime za životmi detí a milovaných, o ktoré ich tento zbabelý čin pripravil. Sme vďační za nesebecké konanie ľudí, ktorí v Manchesteri prišli aj napriek nebezpečenstvu medzi prvými pomôcť zachraňovať životy. Prosíme všetkých, aby ste mysleli na obete, ich rodiny a všetkých postihnutých a modlili sa za nich," napísal v mene speváčkinho tímu.

Výbuch nastal pred miestnou Manchester Arenou, krátko po tom ako v nej Grande ukončila svoje vystúpenie pre niekoľko tisíc ľudí. Podľa manchesterskej polície je za incidentom jeden útočník, ktorý mal na sebe výbušné zariadenie a pri explózii zahynul. Útok, pri ktorom skonalo najmenej 22 ľudí, vrátane detí, si vyžiadal aj ďalších 59 zranených.

Ariana Grande koncertovala v Manchesteri v rámci svetového turné na podporu svojej zatiaľ poslednej štúdiovky Dangerous Woman (2016). Počas neho má zavítať aj do Londýna, Belgicka, Poľska, Nemecka, Švajčiarska, Francúzska, Portugalska, Španielska, Talianska a Južnej Ameriky. Podľa amerických médií však speváčka toto turné pravdepodobne preruší.

V spomínanej Manchester Arene by mala mať tento týždeň tri koncerty aj skupina Take That. Podľa korešpondenta BBC Colina Patersona venujúceho sa zábavnému priemyslu je nepravdepodobné, že prvý z nich, ktorý je naplánovaný na 25. mája, odohrajú. Ako sa tiež vyjadril, neočakáva ani prvé z dvoch plánovaných vystúpení Grande v Londýne. To by sa tiež malo uskutočniť vo štvrtok.


Galéria

Ariana Grande Čo stojí za krásou Ariana Grande

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP, TASR/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články