Legendárny Prince nemá pokoj ani rok po smrti: Dediči sa súdia s jeho spolupracovníkom! | Topky.sk

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Legendárny Prince nemá pokoj ani rok po smrti: Dediči sa súdia s jeho spolupracovníkom!

Prince nemá pokoj ani po smrti.
Prince nemá pokoj ani po smrti., Zdroj: SITA
20.04.2017 16:30

LOS ANGELES - Správcovia pozostalosti zosnulého amerického speváka Princea žalujú jeho spolupracovníka Iana Boxilla. Ten podľa nich odmieta vrátiť dosiaľ nevydané nahrávky Princea, na ktoré si správcovia pozostalosti nárokujú. Žalobu podali najprv na okresnom súde v minnesotskom Carver County, následne ju v utorok znovu podali na federálnom súde v Kalifornii.


Na základe súdnych dokumentov požadujú vrátenie nahrávok a chcú, aby sa Boxill zdržal zverejnenia akéhokoľvek materiálu, ktorý získal počas spolupráce so spevákom. Tiež tvrdia, že Boxill uzavrel dohodu o mlčanlivosti, ktorá obsahuje klauzulu, že všetky nahrávky zostanú výhradne majetkom Princea. Podľa súdnych dokumentov ju Boxill porušil, keď poskytol nahrávky tretej strane a pod názvom Deliverance ich plánuje uviesť na trh nezávislé vydavateľstvo RMA z Vancouveru už 21. apríla. Novinka by mala obsahovať šesť skladieb, z ktorých si už je možné vypočuť titulnú pieseň. Na písaní aj produkcii všetkých skladieb sa podieľal aj Ian Boxill. Piesne pochádzajú z obdobia rokov 2006 až 2008. 

Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 v Minneapolise v muzikantskej rodine. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov. Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r'n'b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek. Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal v decembri 2015. Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol. Zomrel 21. apríla vo veku 57 rokov, pričom podľa výsledkov pitvy bolo príčinou neúmyselné predávkovanie sa fentanylom.


Galéria

Prince nemá pokoj ani Prince Prince Prince Spevák Prince

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články