Šialenstvo v Bratislave: Nevyhli sa mu ani známe tváre! | Topky.sk

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Šialenstvo v Bratislave: Nevyhli sa mu ani známe tváre!

Známe tváre podporili dobrú vec.
Známe tváre podporili dobrú vec.
19.06.2017 15:30

BRATISLAVA - Ulice hlavného mesta sa cez víkend opäť zaplnili tisíckami žien a mužov v ružových a šedých tričkách. Už po deviatykrát sa totiž v Bratislave pochodovalo proti rakovine prsníka. Na Avon pochode sa tento rok zúčastnilo vyše 3000 ľudí a v rámci projektu sa vyzbieralo viac ako 22 tisíc eur.


Aj napriek nepriaznivému počasiu tisíce pochodujúcich prišli podporiť boj za zdravé prsia a užiť si jedinečnú atmosféru Pochodu proti rakovine prsníka. Účastníci podujatia si obliekli špeciálne ružové a šedé tričká, ktorých kúpou prispeli na boj s ochorením. Okrem nich si niesli pochodujúci v rukách ružové balóny, a tak už z diaľky bolo vidieť toto ružové „šialenstvo”.

Ružový pochod v uliciach Bratislavy.
Šialenstvo v Bratislave: Nevyhli

Táto tradičná akcia vypukla prvýkrát na Bratislavskom hrade, kde bol pripravený pre návštevníkov aj bohatý program. Samotný pochod ulicami historického mesta podporili aj mnohé známe tváre - Jana Kirschner, Ada Straková, Alena Heribanová spolu s dcérami Tamarou a tehotnou Barbarou, Hana Rapantová, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Roman Juraško, Kvetka Horváthová, Henrieta Mičkovicová a Soňa Skoncová.

Tehotná Barbara Jagušák Heribanová, Henrieta Mičkovicová a Tamara Šimončíková Heribanová na Pochode proti rakovine prsníka.
Šialenstvo v Bratislave: Nevyhli

Pochodujúci dav zakončil symbolickú prechádzku v areáli Bratislavského hradu najemotívnejším momentom, ktorým bol už tradične „akt spolupatričnosti“. Všetci návštevníci tak vypustili do neba tisícky ružových balónov na znak podpory pacientkam s rakovinou prsníka, ich rodinám, ale aj ženám, ktoré svoj boj prehrali. Mnohí, medzi ktorými boli aj známe tváre, sa neubránili slzám.

Vypustenie ružových balónov.
Šialenstvo v Bratislave: Nevyhli

Cieľom tohto projektuje je primárne šírenie osvety problematiky rakoviny prsníka a dôležitosti prevencie. Každoročne charitatívne podujatie slúži na získanie finančných prostriedkov určených na aktivity zamerané proti tejto chorobe. Tento rok aj vďaka tisíckam účastníkom vyzbierala pekná suma, a to 22 942 EUR, ktoré poputujú občianskemu združeniu Amazonky určený na boj a prevenciu rakoviny prsníkov.

Poznáte niekoho, kto trpí rakovinou prsníka?

37 % nie
áno 63 %

Hlasovalo: 255Galéria

Známe tváre podporili dobrú Ružový pochod v uliciach Tehotná Barbara Jagušák Heribanová, Vypustenie ružových balónov. Avon pochod v Bratislave. Soňa Skoncová Známe tváre na Avon

Nástroje k článkuZDROJ: ak
FOTO: Ján Zemiar, AVON

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články