Piatok, 27. apríl 2018. Meniny má Jaroslav, zajtra Jarmila.

Studenková a Kostka: Po pohrebe herečkinej mamy išli od seba!

Zdena Studenková a Braňo Kostka po pohrebe herečkinej mamy.
Zdena Studenková a Braňo Kostka po pohrebe herečkinej mamy.
16.03.2017 05:45

BRATISLAVA – Prežíva najťažšie chvíle v živote! Herečka Zdena Studenková (62) minulý týždeň prišla o svoju mamu Gertrúdu (†83), ktorá bola niekoľko dní hospitalizovaná v Národnom onkologickom ústave. Žiaľ, lekári ju nezachránili a v stredu pred obedom ju umelkyňa a jej rodina vyprevadili na večnosť v bratislavskom krematóriu. Na pohrebe nechýbala Studenkovej dcéra Simona, ani jej partner Braňo Kostka. Po obrade však nasledovala nečakaná situácia. Herečka a dirigent išli od seba...


Len pred šiestimi rokmi prišla herečka Zdena Studenková o otca a teraz sa opäť musela vyrovnávať s obrovskou stratou. Včera sa totiž naposledy rozlúčila v bratislavskom krematóriu so svojou milovanou mamou Gertrúdou, ktorá skonala pred pár dňami v Národnom onkologickom ústave, kde bola hospitalizovaná.

Na civilnom pohrebe, ktorý trval približne 20 minút, nechýbala ani Studenkovej dcéra Simona, ktorá prišla v sprievode neznámej ženy, ani herečkin partner - dirigent Braňo Kostka. Žiaľ a smútok umelkyňa po poslednej rozlúčke nedokázala zakryť, rovnako zdrvená bola aj jej dcéra. Kondolencie im ostatní smútiaci vyjadrili vo vnútri obradnej miestnosti.

Následne potom však nasledovala nečakaná situácia. Hoci bol v týchto ťažkých chvíľach Zdeninou najväčšou oporou jej partner Braňo, z obradnej miestnosti vyšiel sám bez herečky. Odchádzal spolu s ostatnými smútiacimi hosťami dolu schodmi. Umelkyňa bola v tej chvíli úplne niekde inde. O tom, že je Zdena silná žena, niet pochýb, napriek tomu by každý očakával, že po jej boku po pohrebe Braňo nebude chýbať. Nastal však presný opak.

Našli sme ju pri zadnom vchode s dcérou Simonou a rodinnými známymi, kde každá z nich nastupovala do iného auta. Hoci to na prvý pohľad pôsobilo zvláštne, že Braňo sa od svojej smútiacej polovičky oddelil a každý išiel iným smerom, dolu na parkovisku si podľa našich informácií Studenková presadla do jeho auta a odchádzali nakoniec spoločne... Dôvody, prečo odchádzali takto komplikovane, vedia iba oni dvaja... Herečke a smútiacej rodine vyslovujeme úprimnú sústrasť.

Pri Zdene Studenkovej po pohrebe mamy bola jej dcéra, Braňo Kostka chýbal.
Studenková a Kostka: Po

Braňo Kostka odišiel predným vchodom po schodoch s ostatnými smútiacimi.
Studenková a Kostka: Po


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: ak
FOTO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články