Piatok, 20. apríl 2018. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

Slovenský seriál u Čechov totálne pohorel: Je to odpad!

Jozef Vajda
Jozef Vajda
07.01.2016 18:00

PRAHA/BRATISLAVA - Neuspeli! Českú televíziu Barrandov od jari minulého roka vedie Slovák František Borovský. A vidno to aj na novej tvorbe. Napríklad pod seriál Bezdružice sa režisérsky aj scenáristicky podpísali ľudia z našej krajiny a producentsky ju zastrešila firma samotného riaditeľa. Našim susedom sa však ich počin vôbec nepáči. Na filmovom serveri získal v hodnotení len 4% a je 26. najhorším seriálom histórie. V komentároch divákov prevláda jediné slovo - odpad!


Česká stanica Barrandov v októbri priniesla na svoje obrazovky nový seriál Bezdružice. To, že tam hrajú aj Slováci – Jozef Vajda či Stanislav Pitoňák – nie je nič výnimočné. Zaujímavé ale je, že celý projekt vznikol pod taktovkou Slovákov. 

Režíroval ho Michal Vajdička, ako scenáristi sú na stránke csfd.cz uvedení Ján Gordulič a Dušan Tarageľ. Produkčne tento počin zastrešila spoločnosť Františka Borovského, ktorý je od apríla minulého roka riaditeľom Barrandova. 

„Naším cieľom je priniesť na televízne obrazovky dobrý komediálny seriál,” citoval Borovského server mediar.cz pred spustením Bezdružic. Bohužiaľ, divákom tento počin neulahodil. Väčšine ľudí príde skôr trápny. 

Na filmovom serveri csfd.cz získal od užívateľov úbohé 4 percentá. Stal sa tak 26. najhorším seriálom všetkých čias. V slovnom hodnotení s drvivou prevahou prevláda to najhoršie – odpad. Toto Slovákom v Čechách jednoducho nevyšlo... Ale vôbec. 

Slovenský seriál u Čechov

Poznáte seriál Bezdružice?

94 % nie
áno 6 %

Hlasovalo: 3519Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: Topky.sk
FOTO: Tv Barrandov, TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články