Smrť Radka Brzobohatého (†79): Slovenskí herci v šoku, Hryc už cestoval na jeho oslavu! | Topky.sk

Utorok, 19. jún 2018. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Smrť Radka Brzobohatého (†79): Slovenskí herci v šoku, Hryc už cestoval na jeho oslavu!

Radek Brzobohatý včera zomrel. Dnes by oslavoval 80. rokov.
Radek Brzobohatý včera zomrel. Dnes by oslavoval 80. rokov., Zdroj: Profimedia,
13.09.2012 06:00

BRATISLAVA - Nečakané úmrtie! Českú aj Slovenskú republiku včera nepríjemne prekvapila správa o smrti obľúbeného herca Radka Brzobohatého (†79). Charizmatický umelec len deň pred svojím posledným výdychom stál pred kamerami. Smutná informácia preto doslova šokovala mnohých jeho kolegov. Najviac asi Andyho Hryca (62), ktorého sme zastihli pri ceste do Prahy – na plánovanú zajtrajšiu oslavu 80. narodenín českého idolu. Zaspomínali si však na neho aj ostatní naši herci.


Všetko o náhlom úmrtí Radka Brzobohatého nájdete TU.

Zdena Studenková nedávno podstúpila
Zdroj: Vladimír Labát
Zdena Studenková - účinkovali spolu napríklad vo filme Anděl s ďáblem v těle
 
Bol to jedinečný herec a manžel našej kamarátky Hanky Gregorovej. Osobne som sa s ním poznala. Aj naposledy, keď som bola v Prahe, tak som ich navštívila. Radek bol ohromný, vtipný a príjemný chlap s obrovskou dávkou sexepílu a mužnosti. Pevne verím, že sa netrápil. V utorok ešte nakrúcal seriál. Myslím, že pre herca je to česť, keď zomrie v čase, keď je ešte aktívne činný.  
 
Smrť Radka Brzobohatého (†79):
Zdroj: SITA
Božidara Turzonovová - účinkovali spolu napríklad vo filme Anděl s ďáblem v těle
 
Pre mňa je to bolestný šok. Aj pre môjho manžela Jozefa Adamoviča. Inak to nemôžem nazvať. Je to veľká strata nielen pre českých kolegov, ale aj pre nás. Bol to skvelý človek a herec.
 
Smrť Radka Brzobohatého (†79):
Zdroj: TV JOJ
Zuzana Mauréry – účinkovali spolu napríklad vo filme Návrat bocianov
 
Teraz som to zistila. Je to veľmi smutné a je mi to veľmi ľúto. Mala som ho naozaj rada. Dožil sa vysokého veku v dobrom zdraví. Aspoň, čo si ho ja z posledného obdobia pamätám. Bol obrovský profesionál, mala som ho veľmi rada. 
 
Smrť Radka Brzobohatého (†79):
Zdroj: SITA
Oľga Belešová - účinkovali spolu v seriáli Obchod so šťastím 
 
Úplne sa mi rozbúšilo srdce, nevedela som, že zomrel. Som zaskočená a v šoku. Je mi to veľmi ľúto. Spomínam si na neho s veľkou úctou. Nedávno reprízovali náš seriál a pozrela som si pár častí. Zaspomínala som si, ako mi po jednej vypätej scéne dokonca poďakoval za to, ako sme zahrali. K jeho úmrtiu nemôžem povedať nič iné, iba to, že som si ho vážila. Bolo mi cťou pracovať s ním. Vyslovujem úprimnú sústrasť celej jeho rodine.
 
Smrť Radka Brzobohatého (†79):
Emília Vašáryová – obaja hrali v seriáli Alžbetin dvor
 
Akurát v týchto dňoch som na neho myslela. Bol to obdivuhodný človek, chlap so srdcom na správnom mieste a veľký džentlmen. Mala som ho veľmi rada, jeho také chlapské, mužné herectvo. Patril k mojim obľúbencom. Som rada, že som ho poznala osobne, bol to nenahraditeľný človek. 
 
Lukáš Latinák – účinkovali spolu napríklad vo filme Legenda o lietajúcom Cypriánovi
 
Nemôžem vám teraz k tomu nič povedať.  (O úmrtí sa dozvedel od nás, pozn. red.)
Smrť Radka Brzobohatého (†79):
Anna Šišková – obaja hrali vo filme Zostane to medzi nami
 
Toto som vôbec nevedela. Je mi to ľúto. Ten film bol už dávno a na pľaci sme sa nestretli, ale občas sme sa videli v spoločnosti. Bol to skvelý človek aj umelec. 
 
Smrť Radka Brzobohatého (†79):
Zuzana Fialová – účinkovali spolu vo filme Zostane to medzi nami
 
Bol to neuveriteľne charizmatický nielen herec, ale aj človek. Vyjadrujem úprimnú sústrasť Hanke aj celej rodine. 
 
Maroš Kramár na otvorení
Maroš Kramár – účinkovali spolu napríklad v seriáli Alžbetin dvor
 
Ježišmária. To je smutné. Odišiel jeden úžasný herec, človek, chlap na správnom mieste. Mal som ho veľmi rád, to bol skutočný chlap, bol symbolom naozajstného muža. Za príležitosť, že som hral a stretával sa s týmto človekom, som vďačný. Kto ho stretol, musel si ho obľúbiť a vážiť. 
 
Smrť Radka Brzobohatého (†79):
Zdroj: Jan Zemiar
Karol Csino – účinkovali spolu vo filme Návrat bocianov
 
Táto správa ma naozaj zasiahla. Bol to úžasný človek a môžem hovoriť o šťastí, že som ho mohol spoznať a spolupracovať s ním. 
 
 
Smrť Radka Brzobohatého (†79):
Andrej Hryc – účinkovali spolu vo filme Bastadri 2
 
To nemyslíte vážne, som vo vlaku - na ceste na jeho oslavu osemdesiatych narodenín. Som v šoku, to je strašné, ste ma zaskočili, takto deň pred osemdesiatkou. Poznáme sa už strašne dlho, boli sme veľmi dobrí kamaráti, hrali sme spolu v divadle. Bol to žiarivý vzor. Naposledy som ho videl pred troma týždňami a bol v pohode. Dcéra aj s jeho manželkou mu pripravovali oslavu jeho narodenín na piatok večer v Prahe.
 
Smrť Radka Brzobohatého (†79):
Zdroj: SITA
Marián Labuda – účinkovali spolu v známej  českej rozprávke Arabela
 
Naposledy sme spolu účinkovali v seriáli na  Markíze. Vtedy som ho videl posledný raz. Veľmi som ho obdivoval pre jeho profesionalitu a spoľahlivosť.
 
 
Smrť Radka Brzobohatého (†79):
Marián Labuda ml. – účinkovali spolu v seriáli Obchod so šťastím
 
Toto zasiahne každého. Mne najviac utkvel v pamäti z rozprávky Princ a Večernice. Ja som s ním dokonca robil na jednom seriáli.
 
Smrť Radka Brzobohatého (†79):
Zdroj: Jan Zemiar
Štefan Skrúcaný – obaja hrali v seriáli Alžbetin dvor
 
Chcem jeho pani manželke vyjadriť úprimnú sústrasť. Šokovali ste ma touto správou, mne sa zdalo, že má pred sebou ešte veľa rokov šťastného života. 
Smrť Radka Brzobohatého (†79):
Zdroj: SITA
Ľuboš Kostelný – účinkovali spolu vo filme Podvraťáci 
 
On bol ohromný v tom, že mal strašne rád Slovensko. Vyrastal vo Vrútkach a za slovenského štátu musel ako malý chlapec utiecť, pretože boli Česi. Napriek tomu nezatrpkol, strašne rád sem chodil. Stále hovoril so strašnou láskou o Slovensku. Keď som s ním točil, bol milý, nemal som z neho stres. Bol to rozvážny, pokojný a rozumný človek. Hane vyjadrujem úprimnú sústrasť. 

Galéria

Nástroje k článku



ZDROJ: Topky.sk
FOTO: archív, tv Markíza, tv Joj, SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články