Štvrtok, 26. apríl 2018. Meniny má Jaroslava, zajtra Jaroslav.

Nebezpečnú teroristickú bunku zneškodnili v poslednej chvíli: Vražedné biologické hrozby!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.03.2016 18:40

RABAT - Skupina desiatich ľudí zadržaných 18. februára v Maroku pre podozrenie z extrémizmu, disponovala vražednými toxickými a biologickými materiálmi. Informovalo o tom dnes marocké ministerstvo vnútra.


Podľa jeho komuniké skúmanie zhabaných látok expertmi preukázalo, že išlo o látky zaradené v medzinárodnej relácii medzi nebezpečné biologické zbrane, informovali dnes tlačové agentúry TASS a MTI. Doterajšie vyšetrovanie preukázalo, že spomínané nebezpečné látky vyrobili teroristi s cieľom využiť ich pri plánovaných útokoch v Maroku. 

Podľa názoru jedného z vedúcich predstaviteľov marockej vnútroštátnej rozviedky stáli za aktivitami odhalenej teroristickej bunky džihádisti z takzvaného Islamského štátu (IS). Podľa informácií marockého ministerstva vnútra dostali členovia skupiny príkaz, aby útočili na citlivé ciele v krajine, napríklad na hotely, ale aj na významných vedúcich predstaviteľov civilnej a ozbrojenej moci v krajine. Samovražedným atentátnikom mal byť 16-ročný tínedžer. 
Zaistené zbrane a muníciu skupiny prepašovali do Maroka z Líbye. 

Pri prehliadkach zaistili marocké bezpečnostné zložky aj paralizéry, bodné zbrane rôzneho druhu, chemikálie vhodné na výrobu náloží, vojenské uniformy a vlajku IS. 
Medzi plánmi extrémistov nechýbal nábor ďalších stúpencov. 

Jeden z lídrov IS, ktorý mal skupine pomáhať, sa mal v čase zadržania podozrivých vo viacerých mestách na západe a v centrálnej časti Maroka zdržiavať v Turecku. Medzi zadržanými je aj jeden francúzsky občan. V Maroku vnímajú odhalenie tejto teroristickej bunky ako elimináciu doteraz najnebezpečnejšieho teroristického subjektu. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Thinkstock

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články