Štvrtok, 22. marec 2018. Meniny má Beňadik, zajtra Adrian.

Dopravný kolaps na D1, spovede vodičov z diaľnice: Trojhodinové peklo v kolónach

Na diaľnici D1 sa tvorili rozsiahle kolóny.
Na diaľnici D1 sa tvorili rozsiahle kolóny.
10.01.2018 05:54

Krátko po 04:15 ráno na diaľnici D1 narazil kamión, ktorý prevážal drevnú štiepku, do zvodidiel a dvoch protiidúcich dodávok. Pri nehode zasahovali všetky záchranné zložky, našťastie, sa nikomu nič vážne nestalo.


Vaše tipy

Nehoda, ktorú odstraňovali viac ako 6 hodín zapríčinila dlhé kolóny, z ktorých boli ľudia zúfalí.

"Ani nechoďte na D1, je stále uzavretá. Už dve hodiny tu stojím a pohli sme sa asi 500 metrov," napísala nešťastná čitateľka okolo 10:00 ráno."Ja som na ceste od 07:30 a práve som pri východe na Senec. Krásne 3,5 hodiny," pridal sa Martin.

Dopravný kolaps na D1,

Našli sa však aj takí, ktorí pre kolónu nemeškali len do práce. "Pre túto zápchu zmeškám let. A to som išiel dve hodiny s rezervou," napísal rozčúlený čitatieľ.

Farbisto nám svoju strastiplnú cestu do práce opísal aj Martin. Zvyčajne vraj túto trasu prejde približne za hodinu, no dnes bol na ceste asi 4 a pol hodiny. Z toho v kolóne na D1 stál asi 3 hodiny.

Dopravný kolaps na D1,

"To státie bolo doslovné a najmä nudné.Vodiči a spolujazdci z áut si častokrát vychádzali zapáliť, pripadne sa len „narovnať“ (poprípade fajčiaci spolujazdec kráčal popri aute -  takou „veľkou rýchlosťou“ sme sa posúvali). Občas si niekto „odskočil“ na krajnicu.  (To som sa ja bál pretože som stál v strednom pruhu a iste by bolo treba naštartovať a uhnúť autom práve vtedy, keď by som v ňom nebol, takže som s týmto „pocitom neistoty“ v močovom mechúri došoféroval až do Bratislavy)," opisuje Martin.

Medzi autami v kolóne sa predierali policajné autá a sanitky, aby sa dostali na miesto nehody. "Tie som napočítal minimálne 4, takže ma prekvapilo, že údajne boli len 2 ľahšie zranení. Absolútne plné cesty boli aj na odbočke z diaľnice pri Blatnom a potom cez celý Senec, doprava sa zažala uvoľňovať až pri výpadovke naspäť na D1 v Senci. Som rád, že som takto von oknom opäť vyhodil niekoľko hodín môjho života. Včera to bolo pre haváriu pri Zlatých pieskoch 2 hodiny a v piatok to budú, zrejme preto, že je piatok,  zas minimálne 2 hodiny. Pozdravujem do NDS a ministerstvo dopravy," dodáva na záver.


Galéria

Na diaľnici D1 sa

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
FOTO: FB/Polícia, waze

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články