Dovolenkár sa vybral do Demänovskej jaskyne: Ostal ako obarený, toto je nehorázne zneužitie! | Topky.sk

Utorok, 19. jún 2018. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Dovolenkár sa vybral do Demänovskej jaskyne: Ostal ako obarený, toto je nehorázne zneužitie!

Pri návšteve Demänovskej ľadovej jaskyne si priplatíte za parkovné
Pri návšteve Demänovskej ľadovej jaskyne si priplatíte za parkovné, Zdroj: TASR/Andrej Galica
03.09.2017 21:05

JASNÁ - Na Slovensku sme si už akosi chtiac-nechtiac zvykli na to, že platíme za veci, ktoré sú v iných krajinách úplne zadarmo. No slovenská nátura je podnikavá a za všetkým vidí groš. Posťažoval sa na to aj náš čitateľ, ktorého mimoriadne nahnevalo, že okrem vstupu do jaskyne od neho vytiahli peniaze, a to nemalé, ešte aj za parkovanie. Majiteľ pozemku jednoducho využil situáciu, že vodiči v tomto prípade nemajú na výber.


Vaše tipy

Demänovská ľadová jaskyňa nachádzajúca sa v Nízkych Tatrách patrí k našim najkrajším a zároveň najstarším známym jaskyniam v Európe. Začiatkom augusta sa ju počas dovolenky rozhodol navštíviť aj jeden náš čitateľ. Po príchode na miesto však ostal nemilo prekvapený, pretože tam bolo len jedno parkovisko, za ktoré musel zaplatiť šesť eur. To je suma, ktorá sa na mnohých iných miestach platí za celý deň. Zaráža však najmä fakt, že parovanie stojí takmer toľko, ako samotná návšteva jaskyne, z ktorej máte určite omnoho väčší pôžitok. 

Dovolenkár sa vybral do
Zdroj: TASR/Andrej Galica

Dovolenkár sa vybral do
Zdroj: TASR/Andrej Galica

"Ide o nehorázne zneužitie situácie, pretože keď si chce človek pozrieť jaskyňu, nemá inú možnosť, než zaplatiť," sťažuje sa oprávnene. Je teda zrejmé, že majiteľ parkoviska len zneužíva situáciu, že v blízkom okolí jaskyne sa nedá nikde inde parkovať, a tak si z tohto miesta spravil výnosný biznis. 

Dovolenkár sa vybral do
Zdroj: Tip čitateľa

Dovolenkári chceli ušetriť na parkovaní na letisku: Trpko zaplakali, neurobte tú istú CHYBU

V porovnaní s inými jaskyňami na Slovensku je parkovanie pri tej v Demänovskej doline pravdepodobne najdrahšie. Čitateľ podotýka, že napríklad pri Dobšinskej ľadovej jaskyni sa platí zhruba dvakrát menej a pri jaskyni Driny sa dá parkovať dokonca úplne zadarmo. 


Galéria

Pri návšteve Demänovskej ľadovej

Nástroje k článkuZDROJ: Natália Podhorná
FOTO: TASR/Andrej Galica, Tip čitateľa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články