Pondelok, 21. máj 2018. Meniny má Zina, zajtra Júlia, Juliána.

V bratislavskej bytovke si dali urobiť novú elektroinštaláciu: FOTO Dopadlo to ako z hororu

Pat a Mat v praxi?
Pat a Mat v praxi?
16.06.2017 10:25

BRATISLAVA - Renovácie starších bytových domov bežia už pár rokov ako na páse a každý obyvateľ je určite rád, keď budovu nielen zateplia, ale dajú do poriadku aj spoločné priestory. Bohužiaľ, ani v prípade zavolania "profesionálov", nemožno vždy rátať aj s profesionálnym výsledkom. Svedčia o tom fotografie z rekonštrukcie elektroinštalácie v jednom z činžiakov na Trnavskej ceste v Bratislave. Keby vám spravil toto niekto doma, nevedeli by ste, či máte skôr plakať alebo vás roztrhne od hnevu.


Vaše tipy

"V prvom rade ako laika ma pobúril vzhľad, v akom sa chodba a pivnica nachádzajú hneď od začiatku prác a mám vážne obavy o bezpečnosť a odbornosť vykonaných prác," napísala vo svojej sťažnosti správcovi domu jedna z jeho obyvateliek.

V bratislavskej bytovke si

V bratislavskej bytovke si

Z fotografií je zrejmé, že elektrické káble trčia stále zo stien či už na chodbe alebo v pivniciach. Nie sú roztriedené a označené podľa normy a po odstránení nefunkčných káblov zostali diery v stenách aj v podlahe, ktoré zatiaľ nikto nezatmelil. Na niektorých snímkach to vyzerá skôr ako pohľad na katastrofálny stav pred rekonštrukciou a nie po nej.

V bratislavskej bytovke si

"Vzhľad rekonštrukcie som konzultovala so svojím známym, ktorý je stavbyvedúci. Spoločne sme prešli celú chodbu... Takto rekonštrukciu zhodnotil profesionál: I. "Rekonštrukcia" je realizovaná neodborne, so žalostným výsledkom aj pre laika. II. Práce vážne znehodnocujú spoločný majetok. III. V prípade poruchy bude každá oprava niekoľkonásobne drahšia, ako by v prípade riadneho zhotovenia mohla byť," tvrdí rozladená obyvateľka.

V bratislavskej bytovke si

V bratislavskej bytovke si

Od správy nehnuteľnosti teraz žiada vykonanie odborného posúdenia zhotoveného diela a postúpenie právnych opatrení voči diletantsky realizovaným prácam. "Pri prácach sa nielenže nepostupovalo odborne, ale majstri si po sebe priebežne neupratovali priestory a zašpinili aj vchodové dvere, vypínače a ostatný majetok bytového domu," doplnila sťažovateľka s tým, že stav je podľa nej vážny a dúfa, že obyvatelia neprídu o ďalšie peniaze kvôli neodborným postupom.

V bratislavskej bytovke si

V bratislavskej bytovke si


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: Tip čitateľa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články