Sobota, 17. marec 2018. Meniny má Ľubica, zajtra Eduard.

Niektorí ho zbožňovali, iní neznášali: Pred 18 rokmi hviezdil v Markíze a teraz...

Jožo Pročko
Jožo Pročko
13.03.2018 00:00

HALÍČ - Hoci Jožo Pročko (53) pôsobil v televíznej brandži už predtým, veľká hviezda sa z neho stala v televízii Markíza. Bol pre neho typický veľmi akčný spôsobom moderovania a komunikovania s bežnými ľuďmi. Mnohí ho preto milovali a chytali sa pred obrazovkami za bruchá. Iným sa ani trochu nepozdával. Moderovaniu a zábave sa venuje dodnes, len na úplne inej úrovni.


Zabávač začínal vo VTV, potom pôsobil v STV. Časy najväčšej slávy ale zažil v Markíze. Odštartoval to v roku 2000 programom Jožo Pročko pokúša. Neskôr robil napríklad nachytávkovú reláciu Je to možné?!, spevácku šou Slávici na ulici a napokon súťažno-zábavnú šou Nebo, peklo, Pročko. Na Jojke účinkoval v Nikdy nehovor nikdy.

Niektorí ho zbožňovali, iní

Hoci z obrazoviek zmizol už pred 10 rokmi, moderovanie a zábavu Pročko na klinec nezavesil. Aktuálne vedie kultúrno-spoločenské zariadenie v Haliči, kde organizuje rôzne podujatia. 

V uplynulých rokoch sa občas objavil v rôznych reláciách ako hosť. Párkrát zmenil imidž - istý čas napríklad nosil dlhé vlasy a trochu pribral. Neskôr sa pustil do chudnutia a zmenil sa aj v roku 2016, keď si nechal narásť trochu dlhšiu bradu. Začiatkom tohto roka však zverejnil svoju poslednú bradatú fotku s popisom Brada nerobí mudrca a porast šiel dolu. 

Niektorí ho zbožňovali, iní

Niektorí ho zbožňovali, iní

Niektorí ho zbožňovali, iní

Jožo Pročko sa narodil 13. marca 1965. Študoval na Fakulte telesnej výchovy a športu, neskôr pridal aj VŠMU. Okrem moderovania sa venuje aj herectvu, najmä v divadle. 


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: ev
FOTO: Tv Markíza, Facebook, Peter Frolo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články

Zimné olympijské hry

Pjongčang 2018