Piatok, 25. máj 2018. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Športový „deduško“ 20 rokov po obrovskom úspechu: Stále aktívny a... žije s mladou žabou (26)

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
15.02.2018 00:00

KLADNO - Český hokejový Boh Jaromír Jágr (46) má dnes narodeniny. Zároveň ale môže spomínať aj na olympiádu v Nagane, počas ktorej oslávil 26 rokov a s mužstvom vyhral zlatú medailu. Dnes je už jediným aktívnym hráčom z vtedajšej zostavy. A po svojom boku má o 19 rokov mladšiu partnerku.


Jaromír Jágr sa v rámci zámorskej NHL radí k rekordérom. Je totiž historicky najlepším Európanom v kanadsko-americkej lige a celkovo je zatiaľ druhým najproduktívnejším hráčom. A hoci dnes oslavuje 46 rokov, kariéru ešte nezavesil na klinec. Momentálne hrá za rodné Kladno. 

Športový „deduško“ 20 rokov

Aktuálne obdobie však nie je pre neho zaujímavé len tým, že má narodeniny. V týchto dňoch sa totiž často spomína na úspech spred 20 rokov. Českí hokejisti vtedy na zimnej olympiáde vybojovali zlato. „Človek si na Nagano spomenie, pretože sa o ňom veľa hovorí. Nazýva sa to Turnaj storočia, prvýkrát po dlhej dobe sa zišli profesionáli počas sezóny a na olympiáde. Najlepší proti najlepším. Nikto nás nepasoval na medailu a nám sa to podarilo," citovala pred pár dňami ČTK Jágra, ktorý vtedy v priebehu turnaja oslávil 26. narodeniny.

Dnes je už jediným hráčom z vtedajšej zostavy, ktorý stále aktívne hrá. Ostatní už skončili. „Niekto musí byť posledný. Keď raz skončíš a nie si aktívny, je ťažké sa vrátiť naspäť. Snažím sa to trošičku odďaľovať,” uviedol s úsmevom Jágr.

Známkou jeho aktívneho štýlu je aj mladučká priateľka. Veronika Kopřivová v marci oslávi len 27 rokov, vekový rozdiel je teda značný. Nechajme sa prekvapiť, či práve ona bude tou pravou, ktorú si hokejový Boh raz vezme za manželku... 

Jaromír Jágr a Veronika


Galéria

Jaromír Jágr Jaromír Jágr hrá stále Jaromír Jágr a Veronika Jaromír Jágr v reklame Jaromír Jágr Jaromír Jágr a Veronika

Nástroje k článkuZDROJ: ev
FOTO: SITA, Klenoty Aurum, Profimedia, Instagram VK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články