Kiska schladil Sulíka: Mal sa viac posnažiť o vládu, teraz nemá právo rozhodovať | Topky.sk

Utorok, 19. jún 2018. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Kiska schladil Sulíka: Mal sa viac posnažiť o vládu, teraz nemá právo rozhodovať

Andrej Kiska
Andrej Kiska, Zdroj: SITA
22.03.2016 11:03

BRATISLAVA - Ak mala strana Sloboda a Solidarita chuť rozhodovať o tom, kto bude ministrom, mala vstupovať do diskusií o zostavení vlády.


Uviedol to dnes prezident Andrej Kiska v reakcii na výzvu strany Sloboda a Solidarita, aby odmietol nomináciu Roberta Kaliňáka na post ministra vnútra. ,,Ja si myslím, že o tom, kto bude ministrom, rozhodujú politické strany a demokratické voľby,“ odpovedal Kiska na otázku, ako sa postaví k výzve sulíkovcov.

Prezident Andrej Kiska by mal podľa vedenia strany Sloboda a Solidarita (SaS) odmietnuť nomináciu Roberta Kaliňáka na post ministra vnútra. Ak ho napriek tomu Robert Fico navrhne do tejto funkcie, strana SaS uvíta, ak prezident požiada dezignovaného premiéra o iný personálny návrh. Agentúru SITA o tom v pondelok informovala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková. Podľa vedenia strany nominácia Kaliňáka na post šéfa rezortu vnútra "bude výsmechom novej vládnej koalície ako aj volania verejnosti po radikálnej zmene v boji proti korupcii a tunelovaniu verejných zdrojov. "Pokrok v tejto oblasti sa nedá dosiahnuť bez silného odhodlania polície odhaľovať a usvedčovať páchateľov bez ohľadu na ich postavenie a politický vplyv," uvádza sa v stanovisku SaS, podľa ktorého je Kaliňák absolútne nevhodnou osobou na post ministra vnútra. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články