Sobota, 28. máj 2016. Meniny má Viliam, zajtra Vilma.

Kiska schladil Sulíka: Mal sa viac posnažiť o vládu, teraz nemá právo rozhodovať

Pošlite nám tip
Andrej Kiska
Andrej Kiska
22.03.2016 11:03

BRATISLAVA - Ak mala strana Sloboda a Solidarita chuť rozhodovať o tom, kto bude ministrom, mala vstupovať do diskusií o zostavení vlády.


Uviedol to dnes prezident Andrej Kiska v reakcii na výzvu strany Sloboda a Solidarita, aby odmietol nomináciu Roberta Kaliňáka na post ministra vnútra. ,,Ja si myslím, že o tom, kto bude ministrom, rozhodujú politické strany a demokratické voľby,“ odpovedal Kiska na otázku, ako sa postaví k výzve sulíkovcov.

Prezident Andrej Kiska by mal podľa vedenia strany Sloboda a Solidarita (SaS) odmietnuť nomináciu Roberta Kaliňáka na post ministra vnútra. Ak ho napriek tomu Robert Fico navrhne do tejto funkcie, strana SaS uvíta, ak prezident požiada dezignovaného premiéra o iný personálny návrh. Agentúru SITA o tom v pondelok informovala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková. Podľa vedenia strany nominácia Kaliňáka na post šéfa rezortu vnútra "bude výsmechom novej vládnej koalície ako aj volania verejnosti po radikálnej zmene v boji proti korupcii a tunelovaniu verejných zdrojov. "Pokrok v tejto oblasti sa nedá dosiahnuť bez silného odhodlania polície odhaľovať a usvedčovať páchateľov bez ohľadu na ich postavenie a politický vplyv," uvádza sa v stanovisku SaS, podľa ktorého je Kaliňák absolútne nevhodnou osobou na post ministra vnútra. 

Zdielať článok na Facebooku

Nástroje k článkuFOTO: SITA
ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články