Piatok, 25. máj 2018. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Radosť ochrancov zvierat: FOTO Levica zachránená zo zničeného Aleppa porodila mláďa

Levica Dana, ktorú zachránili z Aleppa, porodila mláďa.
Levica Dana, ktorú zachránili z Aleppa, porodila mláďa.
13.08.2017 18:16

SÚF — Levica Dana, ktorú zachránili zo zoologickej záhrady vo vojnou zničenom sýrskom meste Aleppo, porodila mláďa. Stalo sa tak len niekoľko hodín po tom, čo ju vypustili do prírodnej rezervácie v Jordánsku.


Levíča dostalo meno Hadžár a má sa podľa všetkého dobre. Martin Bauer z rakúskej organizácie ochrancov zvierat Štyri labky v nedeľu uviedol, že mláďa by pravdepodobne neprežilo, ak by sa narodilo v klietke. Dodal, že Dana čaká ešte druhý prírastok, ktorý by mohol prísť na svet každú chvíľu.

Radosť ochrancov zvierat: FOTO

Danu a dvanásť ďalších zvierat z niekdajšej zoologickej záhrady Magický svet v Aleppe vypustili v piatok ochranári v ich novom domove, prírodnej rezervácii al-Ma´wa na severe Jordánska. Do voľnej prírody sa po dlhých rokoch strávených vo vojnovej zóne a po komplikovanej dvojtýždňovej ceste cez tri krajiny dostalo päť levov, dva tigre, dva medvede, dve heyny a dva psy. Organizácia Štyri labky získala na premiestnenie zvierat povolenie od bývalého majiteľa ZOO. Ten z Aleppa ušiel už v roku 2011, keď sa v Sýrii začala občianska vojna.

Radosť ochrancov zvierat: FOTO


Galéria

Levica Dana, ktorú zachránili

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/Four Paws/Ahu Savan An, via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články