Streda, 21. marec 2018. Meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik.

Romantickejšie vyznanie lásky ste ešte nevideli: Bolo vidno až z vesmíru!

Za toto musela povedať áno!
Za toto musela povedať áno!
05.12.2014 17:00

TOKIO - Japonský umelec odišiel z práce a vybral sa na dlhú cestu po svete, aby priateľku požiadal o ruku tak, ako nikto iný. Za šesť mesiacov prešiel tisíce kilometrov, aby na ostrovoch vyhláskoval Z O B E R S I M A!


Na svoju žiadosť o ruku využil kreatívny Yasushi Takahashi technológiu GPS a mapu, keď cestoval po Japonsku, aby na ostrovoch, ktoré pokrývajú viac ako 7000 kilometrov, vyhláskoval svoj návrh. S pomocou GPS šiel z ostrova Hokkaidó a "trek" ukončil na ostrove Kjúšú, uviedol Daily Mail.

Romantickejšie vyznanie lásky ste

Na konci svojej cesty prepichol červené srdce bielym šípom lásky. „Chcel som napísať najväčší návrh na sobáš na svete a zistil som, GPS kresba je tou cestou, ako to urobiť,“ povedal umelec na svoj výkon. Jeho expedícia zaujala ľudí natoľko, že sa objavil v dokumentárnom filme s názvom Walkumentary Series. Ide o online projekt amsterdamskej agentúry pre značku Hi-Tec, ktorá si kladie za cieľ ukázať, aká inšpirujúca môže chôdza byť.

Romantickejšie vyznanie lásky ste

Takahashi tiež zhotovil krátke video zo svojej cesty, na ktorom je zachytený aj pri najnáročnejších výstupoch na horu Fuji a pri horúcich prameňoch. Umelcov terénny výskum je oficiálne najväčšou sobášnou žiadosťou na svete a je tiež držiteľom Guinnessovho rekordu za najväčšiu svetovú GPS kresbu, pokrývajúcu 7164 km.


Galéria

Za toto musela povedať

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: gpsdrawing.info, Youtube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články