Záhradkári TOTO je pre vás! Skvelé tipy pre vás a vašu záhradku | Topky.sk

Streda, 20. jún 2018. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

Záhradkári TOTO je pre vás! Skvelé tipy pre vás a vašu záhradku

Kniha Darujme si srdce z vlastnej záhrady
Kniha Darujme si srdce z vlastnej záhrady, Zdroj: PR, knizne
21.04.2017 12:00

Ak si chcete vytvoriť naozaj prírodnú záhradu, v ktorej sa budete cítiť príjemne, siahnite po niektorej z kníh Hanky Sekulovej. Pred pár rokmi sa presťahovala z rodnej Bratislavy na vidiek, aby bola v dennom kontakte s prírodou. Svoju záhradu považuje za trpezlivú učiteľku a vernú priateľku. Pred časom za ňu získala certifikát ukážková prírodná záhrada a svoje rady a tipy zhrnula do dvoch knižiek.


Vydajte sa na prechádzku s touto inšpiratívnou knihou

V knihe Darujme si srdce z vlastnej záhrady nájdete návody a príbehy o budovaní prírodnej jedlej liečivej permakultúrnej záhrady.

Vďaka praktickým radám sa naučíte ako s prírodou spolupracovať, byť jej súčasťou, prijať jej vzácne a liečivé dary a žiť s ňou v harmonickej symbióze. Symbióze, na ktorú sme rokmi zabudli a ktorá môže vyliečiť obe strany: prírodu – našu živiteľku, aj nás...

Autorka prakticky radí ako vytvárať prírodnú záhradu a najrôznejšie záhradné konštrukcie. Ponúka vlastné skúsenosti s chovom okrasno-úžitkovej hydiny a včiel, uvádza ďalšie netradičné spôsoby pestovania liečivých rastlín, ovocia a zeleniny a aj chutné a užitočné recepty na ich spracovanie.

Súčasťou knihy Darujme si srdce z vlastnej záhrady sú opäť aj recepty ako Zapečené hokaido so šalviou, Domáca ríbezľová bublanina, či Domáci kváskový chlebík.

Ako si vytvoriť na záhrade prírodné jazierko, ktoré bude srdcom záhradky?
Urobte si okolo jazierka jedlé záhony.
Zhotovte si záhradnú sprchu, ktorá vás osvieži v horúcich letných dňoch.
Vybudujte priestor pre hydinu, pridajte sudy na dažďovú vodu a pergoly.

= To je len pár tipov, ktoré nájdete v knihe Darujme si srdce z vlastnej záhrady.

Hanka Sekulová  sa riadi heslom, že menej je niekedy viac: „Najdôležitejšie je nedrancovať. Žiť a nechať žiť. Príroda nie je korporácia ani banka, ktorá musí za každú cenu rásť podľa nakreslených grafov a očakávaní investorov. Príroda má svoju vlastnú (a nie umelú) inteligenciu..

Vo svojej záhrade zdokumentovala každý krok premeny a ponúka vám pútavú cestu plnú príbehov, inšpirácie, rád a živých fotografií. Nechýbajú nákresy, ilustrácie, fotky PRED a PO.

Inšpiratívna kniha Darujme si srdce z vlastnej záhrady sa nachádza v ponuke internetového obchodu iPark.sk. Osobný odber možný až na 101 pobočkách po celej SR >>


Galéria

Kniha Darujme si srdce Kniha Darujme si srdce Kniha Darujme si srdce

Nástroje k článku


ZDROJ: PR článok

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články