Štvrtok, 23. október 2014. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Posledný deň v škole: Deviataci so slzami v očiach!

Pošlite nám tip
29.06.2012 14:41

Žilina - Na celom Slovensku je 29. jún posledným školských dňom. Mnoho žiakov sa tešilo, no my sme navštívili triedu, v ktorej prevládal plač.


V Žiline sa nachádza 12 samostatných základných škôl a 6 spojených základných škôl s materskou školou. Posledný, deviaty ročník tento rok ukončilo spolu 680 žiakov. My sme sa boli pozrieť na ZŠ Vendelína Javorku v Žiline, kde bolo odovzdávanie vysvedčení spojené s kultúrnym vystúpením. Predstavili sa žiačky s umeleckým tancom a hrou na klavíri.

Slzy a plač
Medzi deviatakmi, ktorí sa prišli rozlúčiť so svojimi učiteľmi, sa našli aj takí, ktorí sa neubránili slzám. "Bude mi smutno za spolužiakmi a za celou školou, za prežitých deväť rokov. Dúfam, že tie silné kamarátstva, ktoré sme mali, nám zostanú aj po škole. " povedala deviatačka ZŠ Martina Hrmelová. "Mne prišlo ľúto za zážitkami, ktoré sme tu mali. Teším sa na strednú školu, no nie je to jednoduché odchádzať po deviatich rokoch niekam, kde skoro nikoho nebudeme poznať," zveril sa nám deviatak Richard Musil.

Žiaci sa učia menej
Podľa slov riaditeľky školy sa deti učia menej. "Je to možno aj tým, že každý už má počítač, internet a prevládajú médiá, ktoré im umožňujú získavať informácie iným spôsobom ako klasickým učením. Deti nechcú robiť domáce úlohy, ale na druhej strane majú omnoho širší záber získavania zdrojov ako len v škole," povedala Jana Čellárová, riaditeľka ZŠ Vendelína Javorku

O tom, že na ZŠ Vendelína Javorku je veľa úspešných žiakov, svedčia aj výborné výsledky na medzinárodných súťažiach.

Učenie aj cez leto: 8-ročné deti prijali na univerzitu. Viac TU
Snaha sa cení: Jednotkári si užijú plávanie zadarmo! Viac TU

Viac informácií z tohto regiónu nájdete na zilina24.sk

Zdielať článok na Facebooku

Nástroje k článku


ZDROJ: GLOBAL24

Nahlásiť chybu

Regióny

Nitriansky kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj Trenčiansky kraj Košický kraj Banskobystrický kraj Prešovský kraj Žilinský kraj

Najčítanejšie články