Streda, 22. október 2014. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Energia III. tisícročia v Poprade

Pošlite nám tip
04.04.2012 13:24

Poprad - Interaktívna výstava umožní žiakom pochopiť dôležitosť a nevyhnutnosť úspor energie. Žiaci nielen pochopia širšie súvislosti, ale prakticky budú vedieť, ako šetriť energiou. Nová generácia tak bude môcť preniesť ekologické správanie aj do svojho každodenného života.


Od 3. apríla do 19. mája 2012 môžu žiaci základných a stredných škôl navštíviť v Podtatranskom múzeu v Poprade unikátnu interaktívnu výstavu Energia 3. tisícročia, ktorú inicioval EkoFond.

Prostredníctvom pútavých exponátov, početných aktivít a pokusov budú žiaci motivovaní k prebudeniu záujmu o prírodné vedy. Cieľom výstavy taktiež je, aby si žiaci uvedomili, že možnosť ako šetriť energiu a ako zmenšiť svoju ekologickú stopu je v rukách každého jednotlivca. Žiaci majú preto šancu svojím konaním ovplyvniť ďalšie smerovanie tejto spoločnosti.

Výstavou sprevádza žiakov vyškolený lektor. Učitelia bezplatne obdržia aj bulletin k výstave s popismi jednotlivých exponátov, cvičení a pokusov vrátane odkazov na informácie na multimediálnej platforme Ekofondu, kde majú prístup ku kvalitným vzdelávacím materiálom, videám, pokusom a e-learningu.

Veľký záujem o výstavu najlepšie dokumentuje fakt, že v rámci podtatranského turné bolo doteraz realizovaných 191 programov pre 3 916 mladých ľudí.

Zdroj: Podtatranské múzeum Poprad
Foto: EkoFond
Viac informácií z tohto regiónu nájdete na poprad24.sk
 

Zdielať článok na Facebooku

Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: GLOBAL24

Nahlásiť chybu

Regióny

Nitriansky kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj Trenčiansky kraj Košický kraj Banskobystrický kraj Prešovský kraj Žilinský kraj

Najčítanejšie články