Štvrtok, 23. október 2014. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Testovanie deviatakov - správne odpovede

Pošlite nám tip
15.03.2012 17:37

Poprad - V stredu sa na celom Slovensku konalo testovanie žiakov 9. ročníka, známe pod starším názvom Monitor 9. Keďže máme k dispozícii správne odpovede, hoci len z predmetu slovenský jazyk a literatúra, zverejňujeme ich. Nájdete ich vo fotogalérii.


Testy v oboch formách - A aj B - nezávisle na sebe vypracovali štyria učitelia SJL na jednej popradskej škole. Vo všetkých odpovediach sa zhodli a rovnako zhodne konštatovali, že náročnosť úloh zodpovedá doterajšiemu štandardu. Test ako celok nebol náročný, neobsahoval ani sporné úlohy. Očakávaná priemerná úspešnosť (podľa NÚCEM, organizátora testovania) na úrovni 50 - 60 % je, podľa nich, reálna.

Odpovede sú síce neoficiálne, no od oficiálnych by sa nemali odlišovať. (Ak by sa tak stalo, s najväčšou pravdepodobnosťou by došlo k chybe zo strany organizátora.)

Správne odpovede si môže s tými svojimi porovnať každý, samozrejme, nielen žiaci deviatych ročníkov. Zadanie testu vo forme A sa nachádza na stránke NÚCEM.
Viac informácií z tohto regiónu nájdete na poprad24.sk
 

Zdielať článok na Facebooku

Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: GLOBAL24

Nahlásiť chybu

Regióny

Nitriansky kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj Trenčiansky kraj Košický kraj Banskobystrický kraj Prešovský kraj Žilinský kraj

Najčítanejšie články