Utorok, 21. október 2014. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Na košickom magistráte zriadili schránku pre boj s korupciou

Pošlite nám tip
Ak sa podnet potvrdí, tolerancia bude nulová
Ak sa podnet potvrdí, tolerancia bude nulová
25.01.2012 14:51

KOŠICE - Od dnes obyvatelia Košíc nájdu na magistráte schránku, do ktorej budú môcť vhadzovať svoje pripomienky, podnety a postrehy týkajúce sa transparentnosti vybavovania úradných záležitostí na tomto mestskom úrade. Na rovnaký účel bude zriadená aj emailová schránka.


„Túto anonymnú linku zriaďujeme preto, aby sme mohli zlepšovať podmienky na vybavovanie úradných záležitostí pre občanov. Chceme, aby vedeli, že keď sa niečo nevybaví okamžite, je to preto, že to jednoducho potrebuje čas a nie nejakú „ osobitnú pozornosť“, povedal primátor Košíc Richard Raši.

Prístup k schránke a emailovému kontu bude mať iba primátor, viceprimátori a riaditeľ magistrátu.
„Keď občan podá podnet, budeme sa mu venovať a budeme radi, ak bude neopodstatnený. Ak sa podnet potvrdí, tolerancia bude nulová. O situácii budem pravidelne informovať aj mestské zastupiteľstvo.“ dodal primátor.

Schránka bielej farby s nápisom Občianska schránka pre boj proti korupcii je umiestnená vo vestibule Magistrátu mesta Košice pred vstupom do podateľne, e-mailová adresa pre občianske podnety je: obcianskalinka@kosice.sk.

Zdielať článok na Facebooku

Nástroje k článku


ZDROJ: mik

Nahlásiť chybu

Regióny

Nitriansky kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj Trenčiansky kraj Košický kraj Banskobystrický kraj Prešovský kraj Žilinský kraj

Najčítanejšie články