Utorok, 21. október 2014. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

V tuneli pod hradom objavili ďalšie trhliny, termín nedodržia

Pošlite nám tip
24.05.2012 14:08

Bratislava - Hoci sa sanačné práce v tuneli pod Bratislavským hradom v týchto dňoch končia, stavbu aj tak neotvoria do júna, ako avizovali. Objavili sa totiž ďalšie závažné poruchy.


Tunel zatvorili ešte 2. Februára, keď v ňom odborníci odhalili trhliny. Odporúčali vzhľadom na charakter a vek stavby komplexný prieskum. Upozorňovali na možné ďalšie skryté chyby. Ak by sa prieskum neuskutočnil, po sprevádzkovaní tunela by mohli hroziť ďalšie komplikácie a tunel by museli zase odstaviť.

"DPB si preto objednal prieskum georadarom, ktorý v ostení tunela odhalil ďalšie, ešte závažnejšie poruchy na troch problematických úsekoch," vysvetlila  hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava Agáta Staneková. Na týchto miestach sa v stredu 23. mája začalo 36 jadrových vrtov. Tie majú určiť rozsah poškodenia. "Záverečná správa bude podkladom pre projekt ďalšej sanácie," dodala.

Tunel vo februári zatvorili pre praskliny v ostení, ktoré v prudkých mrazoch spôsobila rozpínajúca sa zamrznutá voda. Električková doprava odvtedy premáva po obchádzkových trasách. Keďže sa nové linkovanie osvedčilo, pôvodné električky sa na svoje trasy zrejme nevrátia.

Zdielať článok na Facebooku

Nástroje k článkuFOTO: TASR
ZDROJ: TASR; lad

Nahlásiť chybu

Regióny

Nitriansky kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj Trenčiansky kraj Košický kraj Banskobystrický kraj Prešovský kraj Žilinský kraj

Najčítanejšie články