Štvrtok, 23. október 2014. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Namiesto bubliniek voda pre najmenších

Pošlite nám tip
18.04.2012 10:16

Banská Bystrica - Dňa 22. a 29. apríla 2012 sa v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici predstaví verejnosti už druhá inscenácia divadelného projektu pre batoľatá a ich rodičov. Forma inscenácie je úplne prispôsobená prirodzeným potrebám batoliat, plne rešpektuje neposednosť detí, zapája ich do diania a interaktívne s nimi pracuje.


Rôznymi formami Batolárií, inscenácií pre najmenšie deti a to už od 0 rokov, sa divadelní/né tvorcovia/kyne v európskych mestách zaoberajú už od roku 1987. Hry pre najnajmenších sú už úplne bežné v Taliansku, Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku či v severských krajinách. Bábkové divadlo na Rázcestí sa inšpirovalo týmito pokrokovými európskymi tendenciami a ako prvé divadlo na Slovensku uviedlo divadelný projekt pre batoľatá a ich rodičov Batolárium, na ktorý nadväzuje v poradí druhou inscenáciou.

Režisérka Monika Kováčová sa tentokrát nechala inšpirovať vodou: ,,Voda ponúka široké možnosti farieb, skupenstiev, teplôt, priestorov. Zároveň sa s týmto živlom deti stretávajú každý deň cez kúpanie, slzy, rozlievanie tekutín po stole, neskôr aj neuveriteľne príťažlivé mláky. Bola s nimi už od začiatku pri plodovej vode. Voda špliecha, leje sa, čistí, preteká pomedzi prsty, rozmáča, padá, vlní sa, pení, chladí, sneží..., ale hlavne deti fascinuje a neskutočne baví. Inscenácia ponúkne plavbu vaňoloďou cez kvapky, cez mláky, cez mokré stupaje do sveta plného lavórov, štipcov, hubiek, kefiek, bábok z detského oblečenia. Premieňa Teátrium na kúpeľňové ihrisko,“ hovorí.
 

V alternácii uvidíte herečku a herca Bábkového divadla na Rázcestí Máriu Šamajovú a Juraja Smutného. Predstavenie AKVAbatolárRIUM má 30 minút, hrá sa v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici v priestore divadelného Teátria. Prvá premiéra sa uskutoční v nedeľu 22. apríla o 10:00 hod. Druhá premiéra sa uskutoční v nedeľu 29. apríla o 10:00 hod. Predstavenia sa budú pravidelne hrávať každú nedeľu a každý pondelok o 10:00 hod. V divadelnom Teátriu BDNR.

Zdroj: BDNR Banská Bystrica
Viac informácií z tohto regiónu nájdete na bystrica24.sk
 

Zdielať článok na Facebooku

Nástroje k článku


ZDROJ: GLOBAL24

Nahlásiť chybu

Regióny

Nitriansky kraj Trnavský kraj Bratislavský kraj Trenčiansky kraj Košický kraj Banskobystrický kraj Prešovský kraj Žilinský kraj

Najčítanejšie články