Streda, 23. máj 2012. Meniny má Želmíra, zajtra Ela.

Hasiči v Prešovskom kraji po búrke zasahovali 51-krát

Blesky nad prešovskou nemocnicou
Blesky nad prešovskou nemocnicou
17.08.2010 09:00

PREŠOV – Hasiči v Prešovskom kraji po pondelňajšej večernej búrke s veternou smršťou zasahovali v noci 51-krát. Z toho v súvislosti s vetrom 47-krát a v súvislosti s vodou štyrikrát.


Najviac práce mali pri odstraňovaní popadaných stromov na komunikácie a elektrické vedenia, pomáhali tiež občanom, ktorým vietor zničil strechy. V Levoči v mestskej časti Nad Tehelňou vietor strhol deväť striech. Poškodené krytiny majú aj občania Vranova nad Topľou v časti Okulka. V meste Humenné zasahovali aj pri čerpaní vody zo suterénov rodinných domov a jednej garáže.

Ako uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Peter Kubík, záchranári boli v teréne v okresoch Levoča, Prešov, Stará Ľubovňa, Bardejov, Vranov nad Topľou, Svidník, Humenné a Snina. Stromy odstraňovali aj z diaľnice medzi Prešovom a Košicami. Na niektorých miestach vypadol elektrický prúd, krátko aj v tuneli Branisko. Hasiči očakávajú, že ich dnes budú volať k ďalším spadnutým stromom a konárom na menej frekventovaných cestách druhej a tretej triedy, kde ľudia zistia prekážky až ráno.

Na území Prešovského kraja sa situácia počas noci stabilizovala. Na väčšine územia neprší, je polooblačno a vietor ustal už v noci. Korytá riek sa nevylievajú.

Nástroje k článku



FOTO: Tip od čitateľa/Matúš Vencúrik
ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články