Streda, 21. marec 2018. Meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik.

Vystrašení Bratislavčania, VIDEO hladina Dunaja nebezpečne stúpla: Obava z povodní

V Bratislave stúpla hladina Dunaja.
V Bratislave stúpla hladina Dunaja.
11.01.2018 08:01

BRATISLAVA - Aj napriek tomu, že zima by mala byť v plnom prúde, počasie ktoré momentálne vládne na Slovensku, tomu nenasvedčuje. Namiesto snehu, vonku prší a stúpajú aj hladiny riek. V niektorých oblastiach vydali meteorológovia výstrahy.


Hladina Dunaja v Bratislave viditeľne stúpla, čo si všimli aj niektorí naši čitatelia. "Dunaj vyzerá nebezpečne, voda je dosť vysoko," napísal nám Peter. Aj čitateľka Mária si všimla, že hladina Dunaja stúpla. "Pri nákupnom centre je dokonca opáskovaný breh, voda stúpla až po kamene."

Hladina Dunaja v Bratislave

V Bratislave stúpla hladina

Ľudia sa obávajú, že sa zopakuje situácia z roku 2015, kedy hladina Dunaja dosiahla rekordnú úroveň až 1040 cm a hlavné mesto trápili povodne.

V Bratislave stúpla hladina

Podľa meteorológov zo Slovenského hydrometeorologického ústavu však nie je dôvod na paniku.

Letecké zábery na Dunaj a Moravu z roku 2015

Letecké zábery na Dunaj

 

"Hladina Dunaja je aktuálne v poklese a podľa očakávaného vývoja poveternostnej situácie žiadne nebezpečenstvo povodne nehrozí," infomovali zo SHMÚ. Výšku hladiny Dunaja na Slovensku však ovplyvňuje aj situácia a zrážky v Rakúsku a Nemecku.

Hladina Dunaja má aktuálne 465 cm

Povodňová vlna kulminovala v Budapešti v pondelok nadránom. Po minulotýždňových zrážkach na území Bavorska a Rakúska, ale aj vplyvom odmäku pri nezvyčajne teplom počasí hladina výrazne stúpla.

počasie - SHMÚ

Meteorológovia však ani tu nepredpokladajú výrazné zrážky. Od zajtra sa tam začne postupne ochladzovať a zrážky budú nevýrazné, cez víkend prevažne snehové. Výstraha prvého stupňa pred povodňami ale platí v Michalovskom okrese. SHMÚ neočakáva ani na Slovensku výrazné zrážky. Od piatka sa má výrazne ochladiť a počasie má byť prakticky bez zrážok.

počasie - SHMÚ


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
FOTO: Vlado Anjel, Jan Zemiar, SHMÚ, Tip čitateľa
VIDEO: Topky/Vlado Anjel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články