Streda, 25. apríl 2018. Meniny má Marek, zajtra Jaroslava.

Veľká modernizácia Bratislavy v plnom prúde: Prvé milióny eur rozpustili na cestách

15.07.2017 00:00

BRATISLAVA - Naše hlavné mesto zažíva posledné mesiace poriadnu búrku na cestách. Opravy sú v plnom prúde, obmedzenia musia ľudia rešpektovať a výsledky sa postupne odkrývajú. Do konca roka by podľa slov primátora mala byť opravená veľká časť bratislavských vozoviek. Celková suma za lepšie cesty sa šplhá na niekoľko miliónov eur.


Hlavné mesto má v pláne v tomto roku zrekonštruovať takmer 30 kilometrov ciest, desať kilometrov chodníkov a 19 ník na zastávkach MHD. Na opravy vyčlenilo šesť miliónov eur vo svojom rozpočte. Prezradil to primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal s tým, že chcú všetky práce stihnúť do konca novembra.

Prvá etapa opráv

Bratislavská samospráva momentálne dokončuje prvú etapu opráv bratislavských ciest. Práce sa tento rok začali vo Vajnoroch na ulici Pri mlyne, pokračovalo sa v Rači na Detvianskej a Dopravnej. Zrekonštruovala sa Panónska ulica či dopravne vyťažený úsek Rožňavskej ulice. "Momentálne opravujeme ulicu Staré grunty v tej najpoškodenejšej časti. Opravujeme skoro pol kilometra tejto komunikácie. Súčasťou opráv je aj 14 vpustí na dažďovú vodu, chceme spraviť chodníky a stĺpy verejného osvetlenia. Oprava by sa mala dokončiť tento týždeň," priblížil Nesrovnal.

Veľká modernizácia Bratislavy v

Oprava Bajkalskej ulice sa odkladá

V oprave bratislavských komunikácií bude mesto pokračovať na Karloveskej, Lovinského, Smolenickej či Tomášikovej ulici. "Rekonštruovať budeme celé úseky ciest, tak aby ľudia mali pekný asfaltový povrch," podotkol primátor. Hlavné mesto plánuje opraviť aj Bajkalskú ulicu, avšak až po dokončení výstavby Národného futbalového štadióna. "Bolo by nerozumné cestu opraviť a nechať po nej jazdiť ťažké mechanizmy. Do prác sa pustíme, až keď bude hotový štadión," vysvetlil Nesrovnal.

Veľká modernizácia Bratislavy v

Mesto v tomto roku podľa jeho slov opravuje dvakrát toľko chodníkov ako minulý rok. Súčasťou rekonštrukcií sú aj bezbariérové priechody na križovatkách. "Chceme taktiež nanovo vymaľovať celé priechody pre chodcov na všetkých mestských komunikáciách a urobiť nové vodorovné značenia," podotkol primátor.

Veľká modernizácia Bratislavy v

Oprava vozovky na Moste SNP

V hlavnom meste sa v pondelok 3. júla začala veľká oprava jedného z najvyťaženejších mestských bratislavských mostov. Opravy na Moste SNP by mali trvať do konca augusta. Doprava bude počas celej opravy obmedzená len čiastočne. Most bude prejazdný v každom smere, jeden jazdný pruh do Petržalky a jeden jazdný pruh z Petržalky v smere do centra mesta. "Z hľadiska symetrického zaťaženia, ktoré je potrebné pri oprave takéhoto mostného objektu zachovať, sa budú v júli opravovať vonkajšie a v auguste vnútorné jazdné pruhy v oboch smeroch," povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Veľká modernizácia Bratislavy v

Obdobie rekonštrukcie bolo vybrané zámerne, vychádza z nižšej frekvencie dopravy v prázdninovom období. Pracovať sa bude aj počas víkendov a sviatkov. Primátor počas týchto dvoch mesiacov žiada Bratislavčanov a návštevníkov mesta o trpezlivosť.

Veľká modernizácia Bratislavy v

Rekonštrukcia vozovky Mosta SNP je druhou etapou rekonštrukcie mostnej dominanty Bratislavy. Počas prvej v letnom období roka 2016 sa realizovala revitalizácia podmostia a okolia mosta. Opravy mosta hradí mesto z vlastných zdrojov. Oprava bude stáť 1,5 milióna eur. 


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, de
FOTO: Martin Bublavý
VIDEO: Martin Bublavý

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články