Škandalózna naháňačka skončila tragédiou: Vodič nezastavil, policajti zastrelili Tomáša (†17) | Topky.sk

Utorok, 19. jún 2018. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Škandalózna naháňačka skončila tragédiou: Vodič nezastavil, policajti zastrelili Tomáša (†17)

Ilustračné foto
Ilustračné foto
18.06.2017 21:22

BRATISLAVA - Dráma pri Žiari nad Hronom. Policajná naháňačka skončila tragédiou. Policajti vystrelili niekoľko varovných signálov, no vodič nereagoval. Následne zasiahli guľkou mladého Tomáša (†17), ktorý sedel na zadnom sedadle.


Na strednom Slovensku bolo v noci na dnes poriadne rušno. Po policajnej naháňačke zomrel mladík. Policajti varovnými výstreľmi upozorňovali unikajúce auto. Vodič však nereagoval a nezastavil. Následne policajti zastrelili Tomáša (†17) z obce Malá Lehota, ktorý sedel na zadnom sedadle.

"Udalosť sa stala dnes, krátko po polnoci, keď vykonávala hliadka polície osobitnú kontrolu v okolí Novej Bane. Počas tejto kontroly, v čase, keď hliadka na služobnom motorovom vozidle dávala v križovatke prednosť po hlavnej ceste idúcim vozidlám, spozorovala osobné motorové vozidlo Seat Leon, ktorého vodič, resp. „nevodič“ 19-ročný Michal z okresu Zlaté Moravce je pre políciu známy," informujú policajti.

Situáciu opisuje polícia nasledovne: "Z uvedeného dôvodu chcela hliadka vodiča zastaviť a skontrolovať, pričom išla smerom za týmto vozidlom, na obec Orovnica. V čase keď sa nachádzali niekoľko metrov za úrovňou križovatky, hliadka polície zapla výstražné zvukové a svetelné znamenie, na ktoré 19-ročný vodič zastavovaného vozidla reagoval značným zrýchlením a následne aj veľmi riskantným manévrom, keď predbehol vozidlo idúce pred ním, čím ohrozil aj ďalšie vozidlo jazdiace v protismere. 19-ročný Michal sa snažil hliadke unikať. Hliadka preto použila niekoľko varovných výstrelov do vzduchu, no nakoľko vodič s vozidlom nereagoval, bol použitý varovný výstrel, smerovaný na zastavenie unikajúceho vozidla.

Následne neďaleko obce Hronský Beňadik v časti Psiare osobné motorové vozidlo pravdepodobne následkom vysokej rýchlosti za železničným priecestím havarovalo. Na mieste bolo zistené, že vo vozidle sa nachádzali ďalšie tri osoby, a to 16-ročná spolujazdkyňa sediaca vedľa vodiča, dvaja spolujazdci sediaci na zadných sedadlách, pričom jeden z nich, 17-ročný Tomáš bol zranený.

Policajná hliadka vzhľadom na závažnosť situácie privolala rýchlu zdravotnú pomoc, pričom až do príchodu jej posádky sa snažili mladého muža na mieste oživovať. 17-ročný Tomáš zraneniam na mieste podľahol. Prípadom sa už zaoberá inšpekcia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky."

Podľa policajtov išlo o známeho mladíka. Tento mladý muž viedol motorové vozidlo v čase kedy mal uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá, pričom išlo v poradí už o tretí takýto zákaz. V minulosti totiž dostal opakovane trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá. Čo sa týka jeho priestupkov na úseku dopravy, dopustil sa aj závažných porušení povinností vodiča, za čo mu bola taktiež opakovane uložená bloková pokuta. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: Topky.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články