Sobota, 21. apríl 2018. Meniny má Ervín, zajtra Slavomír.

FOTO z hrôzostrašnej nehody vojakov: Tatrovka sa prevrátila kvôli cyklistovi, skončila v potoku

V tatre bolo 20 vojakov
V tatre bolo 20 vojakov
19.05.2017 11:40

JALNÁ - Po včerajšej nehode vojenskej tatrovky, v ktorej sa viezlo 20 mužov, ostali šiesti vo vážnom stave. Vodič sa chcel vyhnúť na úzkej ceste cyklistovi, výsledok manévru si pozrite na fotkách.


Ako informovala hovorkyňa banskobystrických polcajtov Mária Faltániová, vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom začal trestné stíhanie pre zločin všeobecné ohrozenie. Nehoda sa stala vo štvrtok okolo 15.15 hodine v katastri obce Jalná. "Vodič (31) Tatry T-815 viedol vozidlo v smere od vojenského útvaru Močiar po lesnej ceste, kde pri prechádzaní miernej pravotočivej zákruty v smere jeho jazdy sa vyhýbal pri ľavom okraji cesty stojacemu cyklistovi, následkom čoho pravým kolesom vyšiel mimo cestu," opísala policajná hovorkyňa s tým, že na šikmom brehu tatru stiahlo a prevrátila sa na pravý bok do potoka.

FOTO z hrôzostrašnej nehody

Na korbe auta bolo ďalších 19 vojakov. Pri nehode sa zranilo 17 osôb a šiesti z nich sú ťažko zranení vrátane jedne ženy. Vodič sa pri dopravnej nehode nezranil. "Do vyšetrovania dopravnej nehody bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy. Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov," uzavrela Faltániová.

FOTO z hrôzostrašnej nehody

Profesionálni vojaci sú z Krídla velenia a riadenia prieskumu Vzdušných síl Ozbrojených síl SR. Traja zo zranených boli do nemocníc transportovaní letecky, spresnila informáciu k nehode hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková. Vojaci sa vracali z odbornej prípravy, dodala.

FOTO z hrôzostrašnej nehody

FOTO z hrôzostrašnej nehody

FOTO z hrôzostrašnej nehody


Galéria

V tatre bolo 20

Nástroje k článkuZDROJ: SITA, miš
FOTO: Polícia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články