Piatok, 25. máj 2018. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Dôležitá PREDPOVEĎ počasia na Veľkú noc: Dočkáme sa vytúženého počasia, pozrite na to!

Členovia Folklórneho súboru Váh z Liptovského Mikuláša oblievajú svoje kolegyne na Veľkonočný pondelok
Členovia Folklórneho súboru Váh z Liptovského Mikuláša oblievajú svoje kolegyne na Veľkonočný pondelok
24.03.2016 13:05

BRATISLAVA - Vytúžený sviatočný víkend je pred nami a spolu s ním aj neistota, či bude počasie vhodné na veľkonočnú oblievačku. Vyhliadky meteorológov vás však potešia!


Štvrtok

Od severovýchodu k nám do karpatskej oblasti prúdi chladný vzduch. Dnes bude len malá, prechodne zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky, v horských oblastiach a na východe prevažne snehové. Najvyššia denná teplota vystúpi na 2 až 7, v južnej polovici krajiny na 7 až 12 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov sa bude pohybovať okolo -5 stupňov Celzia. Viať bude severný vietor rýchlosťou do 7 m/s (25 km/h), na juhozápade a juhovýchode až do 12 m/s (45 km/h) a tu v nárazoch miestami rýchlosťou okolo 20 m/s (70 km/h). Na hrebeňoch hôr očakávajte prudký až búrlivý vietor.

Vadia vám extrémne teploty? Meteorológovia majú jasný odkaz: Zvyknite si, bude to horšie

Dôležitá PREDPOVEĎ počasia na

Piatok

Veľkonočný piatok sa ponesie v znamení jasnej až polojasnej oblohy, zrána sa ojedinele môže vyskytovať hmla. Večer môže na západe pribúdať oblačnosť. Nočná teplota klesne na -1 až -6 stupňov, denná vystúpi na 7 až 12 stupňov Celzia. Viať bude slabý premenlivý, na východe v noci a ráno ešte prevažne severný vietor rýchlosťou do 5 m/s (20 km/h).

Dôležitá PREDPOVEĎ počasia na

Sobota

Od západu postúpi nad naše územie nevýrazný oklúzny front. V sobotu by malo byť podľa meteorológov oblačno až zamračené, na východe spočiatku polojasno. V noci sa môžu ojedinele od západu vyskytnúť slabé zrážky, od stredných polôh snehové. Nočná teplota poklesne na +2 až -3, na juhozápade okolo 4 stupne Celzia. Denná teplota vystúpi na 6 až 11 stupňov Celzia.
Viať bude slabý premenlivý, k večeru prevažne severný vietor do 5 m/s (20 km/h).

Dôležitá PREDPOVEĎ počasia na

Nedeľa

Z alpskej oblasti sa na severovýchod bude presúvať tlaková výš a aj na Slovensko začne od juhozápadu prúdiť teplejší vzduch. Obloha bude polojasná až oblačná, v noci môže byť na strednom a východnom Slovensku ešte prevažne veľká oblačnosť a ojedinele slabé zrážky, na horách snehové. Nočná teplota klesne na +4 až -1 stupeň Celzia a denná teplota dosiahne 11 až 16 stupňov Celzia.

Dôležitá PREDPOVEĎ počasia na

Pondelok

Nad karpatskou oblasťou sa bude nachádzať nevýrazné tlakové pole a súčasne sa nad západnou Európou prehĺbi brázda nízkeho tlaku vzduchu. Prognózy počasia naznačujú, že veľkonočný pondelok by mal byť polojasný až oblačný, ojedinele so slabými zrážkami. Nočná teplota klesne na 5 až 0 stupňov a denná vystúpi na 11 až 15, na severe miestami okolo 9 stupňov Celzia.

Dôležitá PREDPOVEĎ počasia na


Galéria

Členovia Folklórneho súboru Váh

Nástroje k článkuZDROJ: SHMÚ, zh
FOTO: TASR, predpovede.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články