Piatok, 20. apríl 2018. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

FOTO Srdcervúci odkaz do neba: Žalostná rozlúčka s Miškou (†12), ktorá zomrela na svahu

09.03.2016 08:59

MYSLAVA - Obrovská tragédia, ktorá otriasla uplynulý týždeň celým Slovenskom, chytila každého za srdce. Miška (†12) zomrela na lyžiarskom zájazde po tom, čo v rýchlosti narazila na klzáku do skál v lyžiarskom stredisku Plejsy v krompašskom okrese. Dievčatko odprevadili včera do neba.


Slzy, plač, nesmierny žiaľ a vo vzduchu nezodpovedaná otázka "prečo?". Miške, ktorá tragicky zahynula, včera prišli vzdať úctu najbližší, kamaráti, učitelia a spolužiaci. Naposledy sa s dievčatkom rozlúčili na pohrebe v Myslave. "Keď zomrie dieťaťu rodič, dieťa voláme sirota. Keď zomrie mužovi manželka, voláme ho vdovec. Keď manželke manžel, voláme ju vdova. Neexistuje však výraz na rodičov, ktorí stratili milované dieťa. Aj váš žiaľ je neopísateľný slovami," povedal vo svojej smútočnej reči miestny farár pri rozlúčke. S Miškou bude na večnom odpočinku aj hračka a basketbalová lopta, ktorú blízki vložili do truhly. Veselé, talentované a šikovné dievčatko milovalo práve basketbal.

FOTO Srdcervúci odkaz do

FOTO Srdcervúci odkaz do

Tragédia na svahu

Nešťastie sa stalo uplynulý týždeň. Miška (†12) bola na školskom lyžiarskom zájaze. Vo štvrtok večer sa spolužiaci tešili, že si užijú večerné sánkovanie na zasneženom svahu. Je potrebné podotknúť, že vonku už bola tma a svah bol neosvetlený. 

FOTO Srdcervúci odkaz do

FOTO Srdcervúci odkaz do

Miška so spolužiačkou Veronikou (13) prešli na strmú časť zjazdovky, kde sa spustili na snehových klzákoch. Ich jazda ale nabrala rýchlosť a školáčky klzák nedokázali ovládať, ani zastaviť. S palčom a krikom v rýchlosti narazili do stromov a skál, ktoré sú vedľa zjazdovky. Spolužiaci, ktorí nešťastie videli, im bežali na pomoc a privolali dospelých. Na mieste zasahovali záchranári. Obidve dievčatká skončili v nemocnici. Veronika utrpela zlomeniny dolných a horných končatín a pri vedomí ju previezli do nemocnice v Krompachoch. Mišku transportoval do košickej nemocnice vrtuľník. Záchranári, ako aj následne lekári na traumatológii v nemocnici sa jej usilovali pomôcť zo všetkých síl. Dievčatko však utrpelo ťažké poranenia celého telíčka a závažné poranenia hlavy, ktorým, žiaľ, v nemocnici podľahlo. 

Miškine spoluhráčky sa s dievčatkom prišli rozlúčiť s balónmi v rukách. Nad hrobom ich vypustili do vzduchu.
FOTO Srdcervúci odkaz do

FOTO Srdcervúci odkaz do

Polícia už začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví. "Okolnosti, ako aj miera zodpovednosti osôb dohliadajúcich na bezpečnosť maloletých detí sú predmetom vyšetrovania," informoval hovorca košických policajtov Alexander Szabó.     


Galéria

Miškine spoluhráčky sa s

Nástroje k článkuZDROJ: MV, miš
FOTO: Facebook, M. Vacula

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články