Streda, 28. jún 2017. Meniny má Beáta, zajtra Peter a Pavol, Petra.

Na Luníku IX. začali búrať ďalší dom: Demolácia stojí daňových poplatníkov 109 tisíc eur!

09.08.2014 11:50

KOŠICE – Už je to ako nekonečný seriál. Na Luníku IX. začali v sobotu asanovať ďalší blok na Hrebendovej ulici. A opäť je dôvodom narušená statika. Obyvatelia si sústavne ničia svoje domy a potom sú prekvapení, že im blok zbúrajú.


Dom si zdemolovali samotní obyvatelia. Mesto ho musí zbúrať, pretože sú ohrozené životy a zdravie kvôli narušenej statike. Zo strany občanov je to neúcta voči majetku, neplnia si povinnosti. Asanácia bude stáť 109 tisíc eur z mestského rozpočtu, do ktorého prispievajú daňoví poplatníci. Dom budú búrať dva až tri dni a po tom budú dva týždne odpratávať sutinu. Je to už šiesty dom, ktorý museli kvôli narušenej statike zbúrať.

Aj v tomto obytnom dome s 30-timi bytovými jednotkami, žili obyvatelia bez platných nájomných zmlúv. Byty tak obývali protiprávne. Mesto im preto nemusí prideliť náhradné ubytovanie. Podľa našich informácií, obyvatelia zo zbúraného domu ostali naďalej žiť na sídlisku, pravdepodobne v bytoch svojich známych alebo sa presťahovali do blízkej nelegálnej osady Mašličkovo. Na sídlisku je viacero blokov, ktoré sú v katastrofálnom stave. Mesto nevylučuje, že v budúcnosti budú musieť asanovať aj ďalšie domy. 


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: mik
FOTO: Miro Vacula

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články

Euro U21 2017 Poľsko