Novácka chemička opäť v plameňoch: Zasahovali aj záchranári | Topky.sk

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Novácka chemička opäť v plameňoch: Zasahovali aj záchranári

Ilustračné foto
Ilustračné foto
17.08.2012 11:28

NOVÁKY - V areáli bývalých Nováckych chemických závodov vo štvrtok večer horelo. K skratu a následnému požiaru káblových prívodov na prevádzku elektrolýzy došlo o 21.20 h v objekte spoločnosti Fortischem.


Ozval sa nám čitateľ, ktorý okolo polnoci zahliadol chemické závody v plameňoch. Ohlasoval to údajne aj miestny rozhlas a bolo počuť sirény sanitiek. Ako informovala hovorkyňa Fortischem, a. s. Anna Vojteková, z bezpečnostných dôvodov boli jednotlivé výrobné prevádzky spoločnosti odstavené. "Požiar bol uhasený o 21.45 h, následne bol postupne zabezpečovaný nábeh jednotlivých výrobných jednotiek," dodala.

Počas hasenia sa však jeden z hasičov nadýchal štipľavého dymu a museli zasahovať záchranári. "O 23:08 nám volal hasič z areálu bývalých chemických závodov Nováky, že tam je kolega, ktorému sa ťažko dýcha. Bol intoxikovaný neznámou látkou a záchranári ho ošetrili na mieste bez prevozu do nemocnice," povedal pre Topky hovorca záchranárov Boris Chmel.

Iný úraz v súvislosti s touto udalosťou nebol zaznamenaný, nedošlo k ohrozeniu, resp. zhoršeniu životného a pracovného prostredia a nebolo ohrozené okolité obyvateľstvo. Výšku škôd zatiaľ podnik podľa Vojtekovej nevyčíslil.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, Tip čitateľa, ZB
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články